KAPAT
Univis Logo

Univis’ten Dilek Grup’a E-Dönüşüm Projesi

1950’li yıllarda ticari hayatına başlayan Dilek Grup, hızlı tüketim malları sektöründe, önde gelen markaların distribütörlüğünü yapmaktadır. Zaman içerisinde kaliteli hizmet anlayışı ve etkin operasyon yönetimi ile sektörün bilinen ve tercih edilen şirketi olmayı başarmıştır. Türkiye’de dağıtım ve satış pazarlama konusunda hizmet sunan Dilek Grup, teknoloji yatırımları ile müşteri ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutuyor.

Yasal zorunluluk olarak karşımıza çıkan e-dönüşüm uygulaması, kurumların iş süreçlerine hız ve performans kazandıran bir dijital dönüşüm hareketi. Dilek Grup ile olan projemiz ile bu dönüşüm hareketinin avantajlarını artırdık. Projemiz kapsamında Dilek Grup’un geniş saha satış operasyonunda e-arşiv ve e-irsaliye işlemlerinin personel tarafından hızlı ve kolay bir şekilde yürütülmesi amaçlandı. Öncelikle Dilek Grup’un operasyon ihtiyaçları saptandı ve bu ihtiyaca tam yanıt sunabilecek donanım ürünü belirlendi. Bu doğrultuda projemizde sektörünün liderlerinden iş ortağımız Zebra’nın ZQ320 mobil yazıcısını konumlandırdık.

Hafif tasarımı ile personeli yormayan ZQ320 çeşitli baskı özellikleri ile Dilek Grup’un saha operasyonalarına esneklik kazandırdı. Dilek Grup’un e-dönüşüm ile saha süreçlerinin dijitalleşmesi adına gerçekleştirdiğimiz projemizde 600 adet ZQ320 mobil yazıcı kullandık. Yerinde baskı alınabilmesini sağlayan yazıcı saha personelinin daha hızlı tanımlama yapabilmesini sağlıyor. Hava koşullarına da dayanıklı ZQ320 mobil yazıcı e-arşiv ve e-irsaliye süreçlerinde kaliteli ve hızlı baskı alınmasını sağlayarak saha personelinin ziyaret noktasında geçirdiği süreyi de kısaltıyor. Mobiliteyi artıran projemiz ile sahadaki iş süreçlerinde verimlilik artarken personel için de kolaylık sağlandı.

Dilek Grup Bilgi Teknolojileri Müdürü Rüstem Topaloğlu, Univis ile proje sürecini şöyle değerlendirdi: “Sahada yoğun tempoda çalışan mobil ekibin en büyük yardımcısı, onların işini kolaylaştıracak mobil çözümler. Özellikle e-dönüşüm gibi; süreç değişikliğine gidilen ve yeni düzenlemelerin olduğu durumlara adapte olmak biraz zaman alıyor. Bu değişim süreçleri, sahada  işlerin yavaşlamasına, hatta aksamasına sebep olabiliyor. Bu noktada Univis ile gerçekleştirdiğimiz proje sayesinde, geçiş sürecini en iyi şekilde tamamladık ve şu an sahada ZQ320 mobil yazıcılar ile sorunsuz bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sahanın dinamizmini anlayıp, buna göre proje geliştiren Univis Ekibine çok teşekkür ediyorum.” 

WhatsApp Hızlı İletişim