KAPAT
Univis Logo

Tadım Sahada Univis ile Daha Güçlü

Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası Tadım, 1971 yılında, “Kuruyemişi paketleyerek en kaliteli ürünü en taze haliyle ve en uygun fiyattan tüketiciye sunmak” amacıyla kuruldu. Bugün; Gebze'de ve Almanya’da kuruyemiş, kuru meyve ve kuruyemiş bar üretim tesisleri bulunan Tadım; 49 yıldır sektördeki öncü ve lider pozisyonunu koruyor. Üreticiden aldığı birinci kalite hammaddeyi son teknolojiye sahip makinelerden oluşan üretim hattında el değmeden işleyip paketleyen Tadım, ürünlerini en taze haliyle tüketicilerine ulaştırıyor.

Ülkemizde geniş bir satış ağına sahip olan Tadım, Türkiye genelinde birçok satış iş ortağına sahip. Satış konusunda iş ortaklığı yaptığı bayilerinin mobil ekiplerinde konumlandırılan 1100 donanım çözümü için Tadım ve Univis bir araya geldi. Mobil ekiplerin sahada daha hızlı ve kolay iş yapabilmesi için başlayan proje, kısa sürede hayata geçirildi ve sahadaki veri akışı ve iş süreçlerinin hızlanması sağlandı.

2 aşamadan oluşan projenin ilk ayağında; saha satış temsilcilerinin kullanımı için planlanan Zebra TC57 el terminallerinin projelendirilmesi vardı. 850 satış temsilcisi için kurulum ve canlıya geçiş süreci, Zebra Mobility DNA bileşenleri ile gerçekleştirildi. Bu sayede 850 cihazın kurulum ve sahada aktif kullanıma geçme süresi 2 gün gibi kısa bir zaman içinde tamamlanmış oldu.

2. aşamada ise E-Dönüşüm kapsamında projelendirilen mobil cihazlar mobil ekibin kullanımına sunuldu. Projede yine Zebra ZQ320 model mobil yazıcılar ve saha koşullarına ve uzun süreli saklamaya dayanıklı termal rulolar kullanıldı. 250 adet yazıcının, Tadım özelinde kurulumları Univis’in deneyimli ekibi tarafından gerçekleştirildi. Tadım İş Ortaklarının kullanımına sunulmadan önce kurumsal imza ve GİB logosu gibi e-dönüşüm kapsamında gerekli yüklemeler yapılarak; kullanıma hazır şekilde gönderildi.

Tadım Bilgi Teknolojiler Direktörü İlker Özer proje ile ilgili şunları söyledi: “Hızlı Tüketim Sektöründe hizmet veren bir firma olarak, sahanın dinamikleri bizim için öncelikli konulardan. Yaygın satış ağımızı, birçok değerli iş ortağımız aracılığı ile yönetiyoruz. İş ortaklarımızın iş süreçlerini iyileştirmek için sürekli projeler geliştiriyoruz. Univis ile projemizin temeli de bu oldu. Sahada bizim adımızıa dağıtım yapan mobil ekiplerin işlerini daha hızlı ve sekteye uğramadan yönetebilmesi için Univis ile bir donanım projesi gerçekleştik. Projede Zebra TC57 model el terminalleri ile sahadan toplanan verilerin sağlıklı şekilde girilmesini, Zebra ZQ320 model mobil yazıcılar ile de yasa gereği zorunluluk olan e-dönüşüm kapsamındaki dijital dokümanların firmaya özel hazırlanması ve basılmasını amaçladık. Donanım çözümlerinin kısa sürede tedariği, kurulumu ve iş ortaklarımıza ulaştırılması konusunda Univis Ekibi özverili bir proje gerçekleştirdi. Tadım ve iş ortaklarımız adına tüm ekibe başarılı proje için teşekkür ediyorum.”

 

WhatsApp Hızlı İletişim