KAPAT
Univis Logo

Şenpiliç'in Mobil Cihaz Yönetiminde Fark Yaratan Projemiz

Türkiye'nin en büyük 100 sanayi kuruluşundan biri ve en büyük entegre tavuk üreticisi olan Şenpiliç, %18 pazar payı ile sektör lideridir. Şenpiliç, gıda güvenliği ve en iyi tarım uygulamalarına odaklanmaktadır. Merkezi İstanbul'da olan şirket, 17 bölge müdürlüğü ve 63 bayisi ile tüm Türkiye'ye hizmet verkmektedir. 

Zorluk

BT ekibi, farklı uygulamalarla sahadaki cihazlar üzerinde bir miktar kontrole sahipti, ancak bu uygulamalar çok güvenilir, esnek değildi ve yeterli bilgi sağlamıyordu. Ekibin, şirket verilerini korumasına yardımcı olabilecek ve yaşadıkları sorunlarının üstesinden gelebilecek bir çözüme ihtiyacı vardı. Örneğin, son kullanıcılar konum izleme gibi cihaz ayarlarını kolayca değiştirebiliyor veya cihazı kişisel amaçları için kullanabiliyordu. Verimliliği izlemek için sahadaki cihazlar kullanıldığından Şenpiliç'in kullanıcılarının da alışkanlıklarını anlaması gerekiyordu. 

Çözüm

İş ortağımız SOTI'nin mobil cihaz yönetimi konusunda uzman çözümü SOTI MobilControl Şenpiliç'in ihtiyaçlarına uygun bir çözüm olacağı kararını aldık. Çözüm BT ekibine son kullanıcılara uzaktan destek sağlama, veri güvenliğini sağlamak için kullanıcı faaliyetlerini kısıtlama ve kontrol etme yeteneği verdi. SOTI MobiControl, Şenpiliç'in tüm cihaz yönetim sürecini yönetirken, BT ekibi artık güvenlik uyumluluğuna odaklanabiliyor. Ayrıca Şenpiliç, BT ekibi ve saha çalışanları için ürün yazılımını verimli ve sorunsuz bir şekilde güncelleyebiliyor.

Sonuçlar

SOTI MobiControl uygulandıktan sonra Şenpiliç'in ağındaki güvenlik endişeleri giderildi. SOTI ile ortak çalışmamız sayesinde Şenpiliç'in cihazları artık daha güvenli, bulundukları her yerden kontrol edilebiliyor ve sahada çalışan kullanıcıları için uzaktan destekleniyor. BT ekibi artık cihaz sorunlarıyla yalnız ortaya çıktığında ilgileniyor. 

Şenpiliç Bilgi Teknolojileri Müdürü Kıymet Acur projemiz hakkında görüşlerini şu şekilde belirtti: "Ağımızdaki cihazlar üzerinde kontrol sahibi olmak bizim için büyük bir endişe kaynağıydı. SOTI MobiControl ile artık cihazlarımızı uzaktan yönetebiliyor ve sahdaki gelişmeleri takip edebiliyoruz. Özellikle konum takibi, çalışanlarımızın performansını takip etmemizi sağladığından dolayı bizim için çok önemli."

WhatsApp Hızlı İletişim