KAPAT
Univis Logo

Maxion İnci Jant Grubu'nun Dijital Dönüşüm Yolculuğunda Univis Katkısı

Maxion İnci Jant Grubu, toplam 4 fabrika ile binek, hafif ticari ve ağır vasıta ticari araçlar için üretim yapan en büyük alüminyum ve sac jant üreticisidir. 2019’da 10 milyon jant üretimi gerçekleştirmiş ve toplamda 1700 kişiye istihdam sağlamıştır. Yurt dışı pazarında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden Grup 2020 yılında Endüstri 4.0 ve dijital dönüşümü odağına alarak süreç verimliliğini ve üretim kapasitesini artırmaya devam etmektedir.

Bu amaç doğrultusunda Maxion İnci Jant Grubu ile başlanan proje kapsamında; veri toplama işlemlerinin entegre ve hızlı bir şekilde yapılması adına geniş üretim kapasitesi ve çeşitli ürün portföyünün ihtiyaçlarına uyum sağlaması göz önüne alınarak projemiz şekillendirildi. Projede Android işletim sistemli, ikili moda ve veri giriş özelliğine sahip ZebraTC7X, konumlandırılan donanım çözümlerinden biri oldu. Veri giriş yöntemi değiştirildiğinde cihazın otomatik olarak ayarlarını yapması personele iş süreçlerinde kolaylık ve hız kazandırdı.

Maxion İnci Jant Grubu’nun ihtiyaçlarına en doğru şekilde yanıt verebilmek adına projede farklı donanım ürünleri konumlandırıldı. İlgili iş süreçlerine en üst seviyede fayda sağlamak ve personel verimliliğinin artırılması için MC33 ürünleri kullanıma sunuldu. Üretim koşulları için donanım ürünlerinin zorlu koşullara dayanıklı olması ve personele kullanım kolaylığı sunması, projenin öncelikleri arasındaydı. Bu amaç ile seçilen donanım ürünleri, Grubun iş süreçlerine olumlu katkılar sağladı.

Bilgiyi ulaştırmanın en estetik hali olan Dijital Ekran Yönetimi (Digital Signage) de projede yer aldı. Dijital ekran yönetimi üretimden toplanan verilerin hat üstünde anlık olarak gösterilmesi için kullanıldı. Proje kapsamında 40 adet üzerinde 65” LFD tedarik edildi. İhtiyaçların analizi sonucunda şekillenen proje ile birlikte Maxion İnci Jant Grubu daha verimli iş süreçlerine kavuşurken, sağlanan dijitalleşme ile hatalar minimize edildi.

WhatsApp Hızlı İletişim