KAPAT
Univis Logo

Evyap Üretim Süreçleri'nde Dijital Dönem

Evyap Hakkında

Türkiye sabun ve kişisel bakım ürünleri ihracatının önemli bir kısmını gerçekleştiren Evyap, ismini 100’den fazla ülkeye ulaştırmaktadır. Malezya’da kurduğu dünyanın en büyük oleo-kimya tesisinin yanı sıra Evyap, Türkiye ve Mısır’da da dahil olmak üzere Avrupa standartlarına uyumlu sistemlerle, 3 farklı ülkede, dünya çapında üretim yapmaktadır.

Evyap; Duru, Arko Men, Arko Nem, Activex, Emotion ve Fax gibi önemli markaları bünyesinde bulundurmaktadır. Bununla birlikte, Evyap’ın uluslararası platformda söz sahibi olmasını sağlayan Evyapport, Türkiye’nin en büyük limanlarından biridir.

 

 

 

 

 

 

 

Üretimde Uçtan Uca Veri Yönetimi

Dijital dünyaya uyum sağlayan Evyap, hizmet ve ürün kalitesini sürekli geliştirme gayesinde olan bir marka. Univis olarak Evyap ile Anka projesi özelinde çalışmaya başladık. ANKA projesi; kalite, enerji verimliliği, hat duruşları gibi üretimi direkt etkileyen kriterlerin takibinin dijitale taşınması amacını taşıyor. Bu sisteme sahadan gelen otomatik veriler haricinde, kullanıcıların girdiği manuel girdiler mevcut.

Bu amaçla, üretimin tüm süreçlerinde verilerin doğru ve hızlı bir şekilde sisteme aktarılması adına Zebra ET51 tabletini konumlandırdık. Böylelikle sahadan anlık veriler toplanarak üretime dair kararlar destekleniyor ve durum analizlerinin gerçekçiliği artırıyor.

 

Evyap ile birlikte ihtiyaç analizini gerçekleştirmemiz sonucunda Zebra ET51 tabletini tercih ettik. ET51 tabletinin Android işletim sistemine sahip olması ve entegre barkod okuyucu özelliği kullanıcılara ve operasyonlara kolaylık ve hız kazandırıyor. Ham maddeden nihai ürüne kadar barkod takibi ile ürün özelinde olası sorunların doğru tespiti yapılabiliyor. Zebra ET51 cihazının zorlu koşullara dayanıklı ve ergonomik yapısı uzun süreli kullanım ve kolaylık sağlıyor. ZebraCare bakım anlaşması ile de olası bir kırılma veya hasar durumunda ücretsiz değişim sürdürülebilir çalışma koşullarını koruyor.

Eksiksiz Durum Analizi

Projemizin gelişimi, süreç içerisinde üretim ile doğru orantılı bir şekilde gelişecektir. Fabrikanın açık alanlardaki iş süreçlerinin de dijitala taşınması, araçların denetim ve bakım süreçlerinin de benzer şekilde anlık olarak gerçekleşmesini, proje kapsamına dahil etmeyi planlıyoruz.

WhatsApp Hızlı İletişim