KAPAT
Univis Logo

Ege Gübre’nin Anlık Lokasyon Takibinde Univis Dönemi

Aliağa bölgesinde 695.836 m²’lik bir alana kurulu olan Ege Gübre tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu organik ve inorganik menşeli bitki besin maddeleri karışımlarının hazırlanması, üretilmesi veya tedarik edilerek pazarlanması faaliyetlerinde bulunmaktadır.
IoT teknolojilerinin iş süreçlerinde hızı, verimliliği ve takibi arttırması Ege Gübre ile yaptığımız projenin amacını oluşturdu ve proje kapsamında kuru yük limanı ve ambarlarında yük taşımacılığı yapan araçların anlık lokasyon ve bölge takibi yapılmaya başlandı. Araçlar hakkında anlık olarak bilgiye sahip olabilen Ege Gübre iş süreçlerini proje ile birlikte daha da hızlı ve verimli hale getirildi.  

Projede, 40 Fabrika Depo Kapısı ve 10 Farklı Alanda giriş çıkış takibi için Gateway kullanılırken, belirlenen sahalarda 100 kamyon takibi ve entegrasyon ile yükleme boşaltma alanlarında Formenlerin ekranlarına Otomatik Plaka bilgileri de düşmeye başladı. Kurulan sistem ile birlikte gerçek zamanlı bilgi edinme miktarı ve hızı arttırılmış, bu sayede Ege Gübre’nin takip sistemi optimize edilerek operasyonlarda verimlilik kazanıldı.

Proje kapsamında amaçlanan insan hatasını minimize etmek, araçların bölge içindeki faaliyetlerini izlemek, iş süreleri ve performansları ölçümlemek gibi süreçler, IoT teknolojisi sayesinde kolay ölçümlenebilir ve takip edilebilir hale getirildi.

WhatsApp Hızlı İletişim